ReferencjeMałgosia i Józef
Na Pana Tomasza zdecydowaliśmy się przypadkiem. Szukaliśmy ekipy na konkretny termin, chcieliśmy szybko wykończyć dom i wprowadzić się przed zimą. Łut szczęścia sprawił, że z polecanych nam ekip pan Tomasz akurat dysponował czasem w okresie, który nam pasował. Była to świetna decyzja (lub zbieg okoliczności?), gdyż Pan Tomasz stanął na wysokości zadania, a nie było ono łatwe, gdyż: - ze względu na krótki czas na wykończenie (2-3 miesiące na 300 metrowy dom), potrzebowałem precyzyjnej synchronizacji ekip i zadań - zdarzało się, że kilka ekip pracowało na raz, przez co czasami panowie "deptali sobie po palcach" - nie wszystkie aspekty wykończenia były doprecyzowane z mojej strony, lub nie miałem o pewnych rzeczach pojęcia - dużo rzeczy "okazywało się" w czasie prac. Pan Tomasz i jego ekipa znieśli to z cierpliwością, dostosowywali się do sytuacji na budowie, pracę wykonywali terminowo i rzetelnie. Nadzór z mojej strony praktycznie ograniczył się do konsultowania pewnych rozwiązań i decydowania czego tak naprawdę chcę, pan Tomasz dba o jakość i dokładność wykonania dużo lepiej niż ja kiedykolwiek sobie wyobrażałem że się da. Efekt końcowy był świetny, wszystko działa i służy się jak powinno, rozwiązania, które proponował p. Tomasz świetnie się sprawdzają - słowem "strzał w dziesiątkę". Dodatkowo z panem Tomaszem jest świetny kontakt, służy radą, klarownie rozlicza koszty, dba o zadowolenie klienta i dzieli się ogromnym doświadczeniem przy podejmowaniu decyzji w sprawie konstrukcji, materiałów lub stosowanych rozwiązań w ogóle. Wisienką na torcie jest równie świetny kontakt po zakończeniu prac. Jeśli coś budzi wątpliwości, wymaga przeróbki lub naprawy, jestem spokojny, że będę mógł zadzwonić i nie zostanę bez pomocy (miałem okazję się o tym przekonać). Słowem - polecam wszystkim!

Artur
Zacznę od tego że byłem Pełnomocnikiem, właściciela nowo zakupionego domu i na mnie spadł obowiązek jego wykończenia. Ekipa P. Tomka została mi polecona przez osoby , które już nim wcześniej współpracowały. Pierwszy kontakt - bardzo pozytywny, zaczęło się od przedstawienia wyceny i była ona podstawą dalszych rozliczeń. Życie ją oczywiście zmieniało, ale wszystkie pozycje dodatkowo dołożone były precyzyjnie opisane i udokumentowane fakturami/paragonami zakupu. Co do zakupów, P. Tomasz wykorzystywał przy nich swoje zniżki na naszą korzyść. Ekipa P. Tomka to specjaliści z szerokiego spektrum fachowców. Praktycznie nie zauważyłem dziedziny w której by się nie odnalazł specjalista w ekipie. Działanie ww. zespołu pod osobistym nadzorem P. Tomka - szybko, dokładnie. Nie bawi się P. Tomek w pojedyncze zadanka np. jednego dnia tylko gładź, kiedy indziej elektryka itp. Nie , to nie działanie tego zespołu. Wchodzi na teren , kiedy jest (teren) i ekipa gotowe (tzn. ma zgromadzone materiały) - działa kompleksowo, systematycznie i krótko. Działają z "głową" - myślą podczas pracy, samodzielnie rozwiązują problemy, tylko do większych spraw "zawracają" głowę zleceniodawcy - konsultacje.Do wykończenia stosuje dobre materiały. P. Tomek proponuje i uzasadnia zmianę np. użycia takiej farby a nie innej, takiej płyty izolacyjnej a nie innej. Współpracuje z zleceniodawcą, otwarty na pomysły, nawet w trakcie już uzgodnionego planu. Podpowiada rozwiązania, sugeruje pewne sprawy ale nie narzuca ich . P. Tomasz jak i jego specjaliści są uczynni, nawet jeśli chodzi o pomoc w zakresie jakiś dodatkowych spraw np. przewiezienie rzeczy zleceniodawcy, odbiór przesyłek kurierskich itp.Ekipa dba o czystość, sprząta porządnie po sobie i wywozi swoje śmieci Chociaż żeby nie było tylko tak słodko, to 1 (słownie raz) zdarzyło się że został na podłodze (wylewce betonowej) jeden niedopałek papierosa - następnego dnia było ostro w Zespole po ich spotkaniu z P. Tomkiem. Reasumując - POLECAM. Sam tez planuję jeszcze korzystać z usług "TAMASZKA".

Piotr i Ola
Zdecydowaliśmy się na skorzystanie z usług firmy Tomasza ze względu na to, że zajmował się wykończeniem mieszkania naszej rodziny. Widzieliśmy na żywo jakość wykończenia i jego innowacyjne rozwiązania, które zostały wdrożone oraz ich końcowego efektu. Zaczęliśmy od wyceny, która jest dla większości z Was (potencjalnych klientów) bardzo ważna - została przedstawiona bardzo szczegółowo w formie elektronicznej i towarzyszyła nam podczas cząstkowych rozliczeń do samego końca. Każdy dodatkowy koszt, którego nie unikniemy przy dzisiejszym budownictwie (błędy developerów), był z nami konsultowany przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac. Również nasze pomysły, które chcieliśmy wdrożyć, a które nie były do końca przemyślane i mogły za sobą pociągnąć niepotrzebne wydatki, były konsultowane i mogliśmy liczyć na alternatywne, mniej kosztowne rozwiązania. Kolejnym atutem jest dopasowanie jakości zakupionych przez Tomasza materiałów wykończeniowych do kieszeni klienta - nie szasta Twoimi pieniędzmi, a nie kupuje towarów słabej jakości. Każdy zakup jest rozliczany na podstawie paragonu, więc dokładnie można przeanalizować wydatki. Mocną stroną jest stała ekipa, która dokładnie wykonuje prace i jest przez Tomasza cały czas nadzorowana. Oprócz tego mogliśmy liczyć na pomoc w transportowaniu drzwi, szyby prysznicowej oraz ogromnego lustra itp. Jesteśmy bardzo zadowoleni i POLECAMY firmę Tomaszek każdemu, kto chce uniknąć problemów związanych z wykończeniem.

Ania / Białołęka
Ekipę Pana Tomasza polecili mi Agnieszka i Marek, których referencje znajdują się także na tej stronie. Ani razu nie pożałowałam tej decyzji. Odebrałam mieszkanie w stanie deweloperskim, a że zależało mi na szybkim remoncie i wprowadzeniu się do mieszkania, ekipa weszła już dwa dni po obiorze. Ekipa bardzo fachowa, rzetelna, dokładna. Panowie pięknie wyrównali mi ściany, pomalowali, zrobili rewolucję w elektryce (wiele rzeczy zmieniałam), przesuwali rury w łazience, tapetowali, kładli glazurę. Na każdym etapie Pan Tomasz pilnował prac, doradzał, albo odradzał (dzięki czemu kilka moich niezbyt mądrych pomysłów na szczęście nie doczekało się realizacji). Widać od razu doświadczenie w przeprowadzaniu remontów. Stolarz, który montował mi kuchnię i blat w łazience powiedział, że pierwszy raz widzi tak świetnie przygotowane wyprowadzenia rur i wszelkich innych przyłączeń pod umywalkę i sprzęty AGD. Gorąco polecam usługi Pana Tomasza i każdemu życzę tak przeprowadzonego remontu, jak u mnie.

Kuba
Ostatnio miałem kolejne bardzo dobre doświadczenie z firmą p. Tomka. Kilka lat temu wykańczanie domu a ostatnio kompleksowy remont mieszkania. Super firma zdejmująca 95% problemów z głowy. Polecam serdecznie, bo oprócz profesjonalnego podejścia mogłem liczyć na pomoc zarówno przy pomysłach na wykończenie jak i w doborze osprzętu.

Dorota
Moje wykończenie mieszkania z ekipą pana Tomasza przebiegało szybko i sprawnie. Zależało mi na szybkim wprowadzeniu. Praktycznie w dwa tygodnie było po wszystkim. Szybkie tempo pracy nie ustępowało jakości. Bywały dni kiedy w mieszkaniu pracowało kilku pracowników. Pan Tomasz służył radą i pomocą na każdym etapie wykończenia mieszkania. Podpowiadał, co do przeróbek w mieszkaniu oraz wyboru materiałów. Jedyne, co musiałam zrobić to wybrać materiały, resztą zajął się pan Tomasz. Polecam każdemu, kto szuka solidnej i pracującej ekipy.

Izabela i Łukasz
Świetna ekipa. Bardzo fachowa, rzetelna, terminowa. Polecona przez Pana Emila (również świetny fachowiec od odbioru mieszkań i domów - postrach developerów).Oddaliśmy p. Tomkowi klucze do domu i z braku czasu nie często byliśmy gośćmi "na budowie". Nie tylko wykonał cały zakres swoich prac, ale również skoordynował wszystkie inne ekipy, które pojawiały się na budowie. Zawsze doradzał nam dobre rozwiązania, czasem nawet lepsze niż nasza architekt, która tylko dostarczyła nam projekt. Niesamowicie ułatwiło nam to całe przedsięwzięcie. Nawet jeśli nie jest to ekipa najtańsza na rynku, to absolutnie warta swojej ceny. Wysoka jakość wykonania. Widać, że p. Tomek ma duże doświadczenie, wiedzę, a co więcej widać że lubi to co robi. To co było dla nas ważne to to że p. Tomek cały czas koordynował swoją ekipę i praktycznie był z nimi każdego dnia na obiekcie, często razem pracując. Dzięki niemu pozyskaliśmy również innych wykonawców do robót elektrycznych, sanitarnych, stolarskich, do ogrodu. Wszyscy sprawdzeni i równie rzetelni. Cały czas korzystamy z drobnych jeszcze usług p. Tomka. Polecamy tą ekipę wszystkim, którzy chcą spać spokojnym snem podczas "wykańczania" swojego lokalu. Warto! Drugi raz dokonalibyśmy takiego samego wyboru:)

Gość
Również polecam Pana Emil, inżyniera i kierownika budów, który świadczy usługi odbioru mieszkań. Jest bardzo dokładny, skrupulatny, nie ulega presji dewelopera i robi swoje. Od początku do końca. Zgłasza każdą najmniejszą usterkę i pilnuje, aby była wpisana do dokumentów odbioru. Polecam!!! Kontakt do Pana Emila posiada szef firmy Tomaszek :-)

Paweł
Ekipę firmy polecił mi Emil Czepulanis - inżynier i kierownik budów, który odbierał mi lokal. To szczególarz i pedant, który jak mówi " nie daje drugiej szansy". Na Jego liście rzetelnych wykonawców były tylko cztery nazwiska. Wybraliśmy firmę Tomaszek i nie zawiedliśmy się. Wszystkie ekipy bije na głowę wiedzą, pracowitością, zaangażowaniem i doświadczeniem. Doskonały stosunek jakości do ceny. Wszystko rozliczone w najmniejszych szczegółach - wiesz za co płacisz. Pozostali wykonawcy biorący udział w wykończeniu mojego mieszkania przy ekipie Pana Tomka to amatorzy. Dbałość o każdy szczegół to Jego znak firmowy. No i jak posprzątane! Dziękujemy.

Piotr
Pan Tomek stanowi gwarancję wykonania prac na najwyższym poziomie. Ekipa składająca się z fachowców niezwykle sprawnie zrealizowała wszelkie prace zlecone przez architekta. Kontakt zarówno z Panem Tomkiem, jak i jego brygadzistą był na wzorowym poziomie. Wszystkie wątpliwości dotyczące projektów udawało się rozwiązać bardzo szybko. Wynik prac jest doskonały. Rozliczenie, od wstępnego kosztorysu, po zapłatę za prace odbywało się na jasnych warunkach. Wszystko maksymalnie przejrzyste i zgodne z umową. Pan Tomek i jego ekipa prezentują najwyższy standard profesjonalizmu. Gorąco polecam.

Ewa
Pana Tomka poznałam 16 lat temu i od tamtej pory korzystałam z jego usług wielokrotnie. Zawsze w terminie zaczynał i wykonywał i kończył wszystkie powierzone mu prace. Nigdy cena ostateczna się nie różniła od początkowo uzgodnionej mimo iż, niejednokrotnie, wykonywał różne drobne prace, które wychodziły w czasie remontu. Zapewniam, że jego ekipie można powierzyć klucze i wyjechać na czas remontu. Wszystko będzie kupione, zrobione i posprzątane. Tą ekipę mogę polecić z całą odpowiedzialnością. Robiłam to już z resztą wielokrotnie i zawsze dostawałam podziękowania od znajomych.

Katarzyna i Rafał
Ekipę poleciła mi przypadkowa osoba. Zaryzykowałam i zaprosiłam Pana Tomasza. Zaufałam mu i absolutnie nie żałuję tej decyzji. To był najlepszy wybór.Nie wiem co to nerwy i stres związany z wykończeniem mieszkania. Ani przez chwilę nie miałam z nimi żadnego problemu. Panowie nie piją, są bardzo pracowici i odporni na grymaszenie klienta. Widać, że zależy im na pracy i sprawia im ona satysfakcję. Szczerze polecam.

Weronika i Teresa
Z pośród kilku firm, które nam polecano wybrałyśmy firmę pana Tomasza i to był super pomysł. Są pomocni, rzetelni, uczciwi i wszystko od początku było jasne. Z dokładnością wykonano nasze pomysły z dobrym doradztwem. Jesteśmy bardzo zadowolone i dziękujemy im bardzo za współpracę. To działo się na początku 2015 roku. Polecamy wszystkim co lubią rzetelność, dokładność, czystość i szybkość. Po prostu OK.

Agnieszka i Marek / Włochy
Wybór firmy pana Tomasza był strzałem w 10tkę. Nie musieliśmy się o nic martwić, stresować, pan Tomasz potrafi świetnie i sensownie doradzić. Rozliczenie jest proste i uczciwe. Prace wykonane starannie i fachowo - nawet firma stolarska była pod wrażeniem dokładności pana Tomasza, co znacznie ułatwiło prace przy kuchni :) Po remoncie pozostawiony został piękny porządek. Dziś dokonałabym tego samego wyboru - remont może być bezstresowy.

Karina i Adam
W zeszłym roku poprosiliśmy ekipę pana Tomka o kompleksowe wykończenie naszego pierwsze mieszkania - od stanu deweloperskiego aż do stanu gotowego na przeprowadzkę. Wiarygodna wycena przed rozpoczęciem prac, brak jakichkolwiek zaliczek, rozliczanie na bieżąco z aktualnie wykonywanych prac, samodzielne zakupy wszystkich materiałów budowlanych przez ekipę, odbiór przesyłek kurierskich, wysoki poziom wykonanych prac i co bardzo ważne - dobry kontakt z wykonawcą sprawiły, że nasz pierwszy remont wykonaliśmy bez żadnych problemów o których tyle się zwykle słyszy przy współpracy z ekipami remontowymi. Mimo braku projektu i przekazywania wszystkich planów ustnie nie pojawiły się żadne większe problemy a w razie wystąpienia nieprzewidzianych kłopotów technicznych albo zmiany koncepcji w trakcie remontu nie ma żadnych problemów z poprawkami ani marudzenia. Wzorowo, polecam!

Donata
Gdyby nie ekipa Pana Tomka nie przebrnęłabym przez remont mojego mieszkania. Polecam osobom zabieganym, można mu spokojnie zaufać, wycena konkretna na początku, w związku z tym nie ma później sytuacji niejasnych. Doradzają Klientowi, rozwiązują sytuacje z pozoru nie do rozwiązania. I nie ma znanego wszystkim osobom , które robiły choćby jeden remont : "będzie Pan zadowolony". Punktualni, rzetelni, konkretni. Polecam w 100%.

Monika
Jestem architektem wnętrz i miałam okazję współpracować z Panem Tomkiem i jego ekipą juz kilkakrotnie. Trudno by mi było powiedzieć cokolwiek złego na temat tego wykonawcy. Szczegółowy kosztorys, (dzięki któremu klient dokładnie wie za co płaci i nie musi spodziewać się żadnych ukrytych kosztów), zawsze szybkie i dokładne wykonanie remontu, odpowiedzialna i sympatyczna ekipa, łatwy kontakt, pomysłowość w rozwiązywaniu trudnych zagadnień - to tylko niektóre plusy współpracy z firmą Tomaszek. POLECAM!

Wojciech/ Warszawa Włochy
Pana Tomasza nie znaliśmy przed podjęciem współpracy. Kilku wykonawców poleciła nam osoba, która pomagała nam odebrać segment od dewelopera. Z tymi osobami spotkaliśmy i ostatecznie umowę podpisaliśmy z Panem Tomaszem. Jakoś usług była na dobrym poziomie. Ale szczególnie zadowolony byłem z innej rzeczy: poprosiłem o wycenę prac i różnych czynności. Nie chciałem, aby po podpisaniu umowy były jakiekolwiek rozmowy o pieniądzach. Zależało mi na tym, aby wszystkie czynności (w przeliczeniu na metr lub inną jednostkę) były opisane w umowie. Tak, aby nie było później konfliktowych rozmów co i dlaczego tyle kosztuje, co jest standardem przy budowie/remoncie. I to się udało. Rozliczenia były przyjemne i bezkonfliktowe, ponieważ 95% prac była objęta umową i nie było zbędnych dyskusji o pieniądzach. Na koniec podam jedną anegdotę: zapomniałem powiedzieć, że gdzieś ma iść jakiś kabel. Przyjechałem, a tam za późno - pogipsowane. Mówię, że zapomniałem powiedzieć o kablu. Ale odpowiedź była następująca: "Domyśliłem się, że Pan zapomniał i Panu kupiłem i wmurowałem ten kabel". Pan Tomek dobrze planuje i wykonuje swoją pracę ...

Justyna i Czarek
Profesjonalna i naprawdę solidna firma. Dobra organizacja pracy powoduje szybką realizację zaplanowanych prac. Pan Tomek dba o szczegóły oraz dzięki swojemu doświadczeniu potrafi doradzić w wielu aspektach prowadzonych robót. Brak zastrzeżeń. Polecamy.

Iwona i Marcin
Super ekipa. Wykonanie szybkie,porządne.Każdy pracownik b.dobry w swoim fachu.Pierwszy raz nie musieliśmy poprawiać po ekipie.

Karolina i Andrzej
Za nami kilka remontów i pierwszy z ekipą Tomaszka. Jesteśmy zachwyceni poziomem świadczonej usługi. Zalety: - szczegółowa i rzetelna wycena każdej pracy; - punktualność i terminowość; - niebywała czystość i dbałość o porządek w trakcie prac; - precyzja wykonania; - fachowe doradztwo w doborze materiałów i rozwiązań; - konkurencyjne ceny; - elastyczność; - świetna obsługa gwarancyjna / powykonawcza; - ekipa złożona z profesjonalistów. Wady: - z naszej perspektywy brak Od dziś Tomaszek to "nasza ekipa" remontowa. Polecamy!

Ewelina i Romek
Na przełomie 2014/2015 r. firma pana Tomka wykonywała nam remont 100 m mieszkania w jednej z warszawskich kamienic. Wykonane prace przeprowadzone były w zaplanowanym czasie i budżecie. Po roku użytkowania mieszkania nie stwierdziliśmy żadnych wad i usterek. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z panem Tomkiem i polecamy go każdemu; także naszym znajomym.

Iwona
Bardzo fachowa ekipa, szybka i solidna. Polecam.

Natalia i Krzysztof
Firma Tomaszek spełniła w 100% nasze oczekiwania. Pan Tomasz, właściciel, jest bardzo sympatyczny i łatwo nawiązać z nim kontakt. Ekipa pracuje szybko, starannie, a po każdym dniu pracy sprząta po sobie i zostawia porządek. Co ważne, wszystko robią terminowo i dokładnie! Polecamy :)